Elektromieci Szko Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Aktualności


Jak postępować z elektroodpadami?

12 września 2018

Publiczna kampania edukacyjna na temat postępowania z elektroodpadami. Dowiedz się jak postępować z elektroodpadami i zorganizuj samodzielnie ich zbiórkę w ramach Akcji Sprzątanie świata - Polska 2018, ze wsparciem ogólnopolskiego programu Decydujesz.pl


Czy Europa zadławi się własnymi odpadami? Od 1 stycznia 2018 roku Chiny przestały przyjmować odpady.

04 stycznia 2018

Od 1 stycznia 2018 roku Chiny przestały przyjmować 24 rodzaje odpadów, pogrupowane w cztery kategorie: domowe plastiki, papier niesortowany, różnego rodzaju odpady wydobywcze i z przemysłu tekstylnego. Co to oznacza?


Skuteczniejsza walka z szarą sterfą w gospodarce odpadami?

14 listopada 2017

Rząd przyjął we wtorek, 7.11.2017 roku projekt nowelizacji ustawy o odpadach, która ma uszczelnić system gospodarowania i ewidencji odpadów.


Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odpadach

10 listopada 2017

Ściślejsza kontrola przekazywania odpadów komunalnych odbieranych m.in. od właścicieli nieruchomości, czy zmiana przepisów dot. bazy danych o produktach i opakowaniach - takie mają być m.in skutki projektu nowelizacji ustawy o odpadach, którą przyjął rząd.


Prawie 12 mln ton odpadów komunalnych w 2016 roku

02 listopada 2017

W 2016 roku na jednego mieszkańca Polski przypadało średnio 303 kg zebranych odpadów komunalnych, czyli o 20 kg więcej niż rok wcześniej – podał GUS. Wzrósł też udział śmieci zebranych w sposób selektywny.


#ChceMiSie - 11 maja Dzień Bez Śmiecenia. Segreguj surowce.

09 maja 2017

„Segregacja zabiera za dużo czasu”, „to jest trudne”, „śmieci są bezwartościowe” – to tylko niektóre z wymówek którymi usprawiedliwiamy niesegregowanie surowców. Tych mitów jest więcej. Najwyższy czas rozprawić się z nimi! 11 maja nasz partner, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A, organizuje kolejną edycję Dnia bez Śmiecenia. Tegorocznym hasłem przewodnim będzie #ChceMiSie.


       

  

      

 

Polecamy:

Ankieta

Czy standaryzacja selektywnej zbiórki przyniesie poprawę efektywności gospodarki odpadami?786 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety